Cyabond®

İletişim

Ürünler Servisler Uygulamalar Teknik Bilgi Kalite Haberler Broşür ve Katalog Ana Sayfa

Özgün tıbbi cihaz montajı uygulamanız, hiçbir uygulamaya benzemez. Kendine has malzeme özellikleri, performans standartları, kar marjı ve üretim kapasitesi hedefleri, işgücü gereksinimi vardır. Cyabond® ’ un değişik disiplinlerden gelen mühendisleri, ürün geliştirme uzmanları ve kimyacıları; yapıştırıcı, tatbik sistemi, üretim entegrasyonu, kürleştirme ve pazara sunulduktan sonraki değerlendirme konularında çok yönlü ve detaylı çözümler sunarlar. Cyabond® , tibbi cihaz pazarının teknik ve ticari ihtiyaçlarını bilir, ve bu ihtiyaçlara cevap vermenize yardımcı olmaya hazırdır.

Cyabond® 'un uygulamaya-özgün yapıştırıcı çözümleri üretmekteki 15 yıllık tecrübesi, binlerce formülasyon ve binlerce üretim başarısı sağlamıştır. Bu iyi bir başlangıç sayılabilir, fakat yapılacak daha çok şey vardır.

Şırınga Ucu Yapıştırılması
Cyabond® ’ un şırınga ucu yapıştırıcıları geliştirmekteki tecrübesi, yeni bir ürünün pazara daha hızlı çıkmasına, veya mevcut bir ürünün üretim maliyetinin düşürülmesine yardımcı olabilir.

Cyabond® , şırınga ucu yapıştırma uygulamanızı değerlendirip; başlık malzemesi ve tasarımı, üretim hattı hızı, otomasyon derecesi, hat üzerinde test, paketleme ve kullanım gibi faktörleri göz önüne alarak uygulamanız için özel bir yapıştırıcı geliştirebilir.

Burada, üç adet temel başlık tasarımı tarif edilmiştir. Özel başlık tasarımınız bunlara benzer veya tamamen yeni olabilir; Cyabond® şırınga ucu yapıştırma uygulamanızı bir tasarım ve üretim başarısına dönüştürecektir.

  • Silindirik Delik Tasarımı
    Düz Çizgi tasarımı olarak ta bilinir. Cam şırınga uçları tasarımında yaygın olarak kullanılır. Cyabond® yapıştırıcıları, metal iğne ile başlık arasındaki boşluğu üniform şekilde doldurarak, şırınga ucunun bütünlüğünü garanti ederler. Cyabond® yapıştırıcıları farklı viskozitelerde üretilerek, standard bir başlık ile farklı çapta metal iğnelerin kullanılmasına imkan verirler. Eğer başlık polipropilen gibi yapıştırılması zor plastiklerden üretilmişse, yapıştırma yüzeyinin uzunluğu da dikkate alınmalıdır.
  • Yapıştırıcı Çukuru Olan Silindirik Delik Tasarımı
    Standart silindirik delik tasarımının bir varyasyonudur. Deliğin, metal iğnenin başlığa girdiği tarafında konik bir genişleme bulunur. Bu konik çukur yapıştırıcı tarafından doldurulur. Cyabond® ’un yapıştırıcı formülasyonlarındaki uzmanlığı, hem başlık hem de metal iğne yüzeylerinde maksimum yapışma gücü sağlar. Bu tasarım, hem yapıştırıcının viskozite sınırlamalarında bir rahatlama sağlar, hem de aynı başlığa daha farklı çaplarda metal iğne takılabilmesine imkan verir.
  • Yivli Silindirik Delik Tasarımı 
    Birçok şırınga ucu yapıştırma uygulamasında, çekme mukavemeti en kritik özelliktir. Yivli delik tasarımında, başlık kalıbında oluşturulan dairesel boşluklar Cyabond® yapıştırıcısı tarafından doldurulur, ve metal iğneyi başlığa kilitleyerek çekme mukavemetini artırır. Yivli silindirik delik tasarımı, Cyabond® şırınga ucu yapıştırıcıları ile birlikte kullanıldığında, pahalı yüzey işlemlerini ortadan kaldırır.

Tüp Seti Yapıştırma
Geçmişte tüp seti yapıştırmakta solvent kullanılmıştır. Bazı özel uygulamalar da bu hala tercih edilen yöntem olabilir. Üretim hattı hızları ve kullanıcıların kalite beklentileri yükseldikçe, Cyabond® solvent kullanımına bağlı olumsuzlukları – gerilim çatlamaları, çevresel etkiler, farklı malzemeleri yapıştıramamak gibi – ortadan kaldıran formülasyonlar geliştirmiştir. 

Solventsiz Cyabond® yapıştırıcı formülasyonları daha hızlı kürleşme, daha az gerilim çatlaması, farklı malzemelerden yapılmış tüp ve konnektörlerin yapıştırılması gibi üstünlükler sunarlar. Cyabond® , tüp seti yapıştırma uygulamanızı değerlendirecek ve ürününüzün kendisine has özelliklerine uygun solventsiz yapıştırıcı çözümleri ve üretim entegrasyonu senaryoları sağlayacaktır.

Cyabond® , kullanılabilir malzeme seçeneğini, yapıştırma verimini ve üretim hattı hızını artırarak, tüp seti yapıştırma maliyetinizi düşürmenize yardımcı olur. Bırakın Cyabond® tüp seti yapıştırma uygulamanızı bir tasarım ve üretim başarısına dönüştürsün.

Kateter Parçaları Yapıştırma
Kateter kullanımı yaygınlaştıkça, kateter tasarımı ve üretiminin de buna ayak uydurması gerekmektedir. Cyabond® ’un geniş tıbbi yapıştırıcı serisi; farklı malzemelerin yapıştırılması, aynı yapıştırıcının birçok farklı noktada kullanılabilmesi ve kürleşme süresinin kısaltması gibi ihtiyaçlara cevap verir.

Cyabond® ’ un tıbbi yapıştırıcı uzmanlığı, kateter montajının karmaşıklığına çözüm getirmektedir. Bilinen UV/Görünür Işık formülasyonlarının dışında, Cyabond® epoksi, cyanoacrylate ve silikonları başarı ile kateter motajına entegre etmiştir. Üretim verimi ve son-kullanıcı beğenisinin önemini bilen Cyabond® , yatırımınızın amortismanı üzerinde odaklanarak çözüm üretmeye devam etmektedir.

Balon Yapıştırma
Kateter montajında kullanılan yapıştırıcılar, çok yüksek sıcaklık ve basınç dayanımı beklentilerine cevap vermek zorundadır. Cyabond® ’ un cyanoacrylate formülasyonları kateter uygulamalarına mükemmel uyum gösterirler; UV ışığı ile kürleşmenin balonun bütünlüğüne zarar vermesi ihtimalini ortadan kaldırırlar. PET balonlar yapıştırılırken, Cyabond® UV yapıştırıcıları kürleşme hızını arttırmakta kullanılabilirler.

Lumen Sonlandırma
Cyabond® ’un geliştirdiği UV/Görünür Işık ile kürleşen esnek yapıştırıcılar, üretan prosesinde gereken iki-adımda uygulama ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Yapıştırılan malzemenin UV/Görünür Işığı geçirmediği durumlarda, çift-komponentli esnek Cyabond® epoksileri tek adımda yüksek kaliteli esnek yapışma sağlamak için idealdir.

Rezervuar Yapıştırma
Cyabond® rezervuar yapıştırıcısı formülasyonları, solvent veya ultrasonik kaynak gibi birleştirme yöntemleri yerine kullanıldıklarında, imalat hızında artış, kalitede ve işyeri güvenliğinde iyileşme sağlarlar. UV ile kürleşen Cyabond® yapıştırıcıları, özellikle kardiyotomi rezervuarları ve soğutucuları, filtreler ve oksijen sistemlerinde sıklıkla kullanılan sert malzemelerin yüksek kuvvetle yapıştırılması için idealdir. Eğer parçaların üretiminde UV geçirmeyen plastikler kullanılmışsa, Cyabond® ’ un tibbi cyanoacrylate ve UV/Görünür Işık yapıştırıcıları gerekli yapışma kuvveti ve kürleşme hızı ihtiyaçlarını sağlarlar. 

 Genel Bakış
 Tıbbi Cihazlar
 Motorlar
 Isı Eşanjörleri
 Aydınlatma
 © 2002, Analiz Corp.

 460