Cyabond®

İletişim

Ürünler Servisler Uygulamalar Teknik Bilgi Kalite Haberler Broşür ve Katalog Ana Sayfa

Her gün müşterilerinizden gelen elektrik motoru tasarım problemlerini çözmek zorunda kalıyorsunuz. Motor performans gerekleri, parça maliyet yönetimi, ve motor montaj prosesi tasarımı gibi faktörler arasında denge sağlamaya çalışıyorsunuz.Cyabond® , elektrik motoru pazarının teknik ve ticari ihtiyaçlarını bilir, ve bu ihtiyaçlara cevap vermenize yardımcı olmaya hazırdır.Cyabond®’ un değişik disiplinlerden gelen mühendisleri, ürün geliştirme uzmanları ve kimyacıları; yapıştırıcı, tatbik sistemi, üretim entegrasyonu, kürleştirme ve pazara sunulduktan sonraki değerlendirme konularında çok yönlü ve detaylı çözümler sunarlar. 

Cyabond®’un uygulamaya-özgün yapıştırıcı çözümleri üretmekteki 15 yıllık tecrübesi, binlerce formülasyon ve binlerce üretim başarısı sağlamıştır. Bu iyi bir başlangıç sayılabilir, fakat yapılacak daha çok şey vardır.

Statora Mıknatısların Yapıştırılması
Cyabond® satış uzmanları ve kimyacıları, uygulamaları sizin bakış açınızdan değerlendirmek için eğitilmişlerdir. Bunun bir sonucu olarak, Cyabond® statora mıknatıs yapıştırmak için özel yapıştırıcılar geliştirmiştir.

Cyabond®, pahalı ve potansiyel olarak motora zararlı mıknatıs kelepçeleri yerine kullanılan, dayanıklı yapısal akrilikler geliştirerek motor maliyetlerini düşürmüştür. Ve üretim verimi beklentilerinin yükselmesiyle Cyabond®, otomasyondan kaynaklanan yüksek hat hızlarına uygun hızlı-kürleşen epoksiler geliştirmiştir.

Rotora Mıknatısların Yapıştırılması
Motorların kullanım alanları genişledikçe, motor tasarımlarınızdan beklenen performans ta artmaktadır. Yüksek performans gerektiren uygulamalarda sıradan yapıştırıcılar kullanılması, motorlar performansının vaktinden önce düşmesine neden olur.

Cyabond® elektrik motor yapıştırıcıları, AC ve DC fırçasız motor ve step motoru tasarımlarında karşılaşılan yüksek sıcaklık ve gerilim şartlarına dayanacak şekilde formüle edilmişlerdir. Cyabond® elektrik motor uygulamaları ekibi, özel uygulamanızı inceleyecek ve bitmiş motorunuza sizin ve müşterinizin güvenmesini sağlayacak Cyabond® yapıştırıcısını formüle edecektir.

Rotorun Şafta Yapıştırılması
Cyabond®’ un uygulamaya-özgün yapıştırıcı geliştirmekteki uzmanlığı, bir zamanlar yalnızca kama oluğu veya girişimli sıkı geçme gibi mekanik yöntemlerin kullanıldığı rotor / şaft montajında yapıştırıcı kullanımını mümkün kılmıştır.

Cyabond®’un yüksek performanslı anaerobik formülasyonları, bu tür dar boşlukları doldurmak için gerekli viskozite, ve üretim verimi ihtiyaçlarına cevap verecek kürleşme hızı kriterlerini başarıyla karşılarlar. Yüksek performanslı Cyabond® yapıştırıcıları ile ek yerinde kopma / ayrılma kaygıları ortadan kalkar. 3200 psi kesme mukavemeti, ve –55 ile +160 °C arası çalışma sıcaklığı, müşterileriniz için uzun ömürlü motorların ve sizin için uzun vadeli işlerin garantisi olacaktır.

Komütatör ve Terminal Güçlendirme
Bir elektrik motorunun tasarımındaki en kritik elemanlardan biri, rotor sargılarının komütatöre lehimlendiği terminaldir. Bu bağlantı, çim biçme makinaları ve çöp öğütücüler gibi yüksek hızlı, yüksek vibrasyonlu ve darbeye maruz kalan uygulamalarda daha da kritik hale gelmektedir.

Cyabond®’ un elektrik motor yapıştırıcıları geliştirme ekibi, terminali kaplamak için 1:1 oranında karıştırılan özel epoksiler geliştirmiştir. Bu epoksiler sayesinde daha ince çaplı tel kullanılarak motor ağırlığında azalma, daha yüksek performans ve daha düşük maliyet elde edilebilir. Cyabond®, epoksiler dışında, özel terminal tasarımlarınıza uygun yapıştırıcı formülasyonları geliştirebilir. Cyabond®’ un akrilik, anaerobik, cyanoacrylate, ve UV yapıştırıcı formülasyonları, manuel veya otomatik tatbik, farklı malzemeleri yapıştırabilme, fırında veya fırınsız kürleşme gibi geniş seçenekler sunmaktadırlar. Cyabond® elektrik motor çözümlerinden ayrılmayın.

Malzeme Seçimi
Tüm elektrik motor parçaları aynı değildir. Bildiğiniz gibi tüm mekanik parçalar maliyet-performans-kar bazında değerlendirilir. Herbir parçanın motorun topyekün performansına katkısı ne olacaktır? Herbir parçanın motorun topyekün karlılığına katkısı ne olacaktır? Bu soruların olumlu ve olumsuz cevaplarını dengelemek sizin işinizdir.

Yüksek performanslı Cyabond® elektrik motor yapıştırıcıları, herbir parçanın performans ve karlılık katkısını maksimize ederek, özgün motor tasarımınızın parçalarını biraraya getirmenize yardımcı olurlar. Cyabond® elektrik motor yapıştırıcıları geliştirme ekibi, herbir parçanın dikkatli analizi ile, size özel yapıştırıcı formülasyonları geliştirebilir; bunu yaparken mıknatıslar, stator ve rotor gibi parçalara özel bir dikkat sarfedilir.Neden? Çünkü Cyabond® bilir : Bu yalnızca bilim değil – Bu çözüm.

Mıknatıs Malzemeleri
Cyabond® mıknatıs yapıştırıcıları, mıknatıs malzemesi veya mıknatısların alındığı zamanki durumu ne olursa olsun yüksek yapıştırma gücü sağlayacak şekilde formüle edilmişlerdir. İster korozyon önleyici kaplamaya sahip, ister hiçbir yüzey işleminden geçmemiş mıknatıslar kullanın, Cyabond® yapıştırıcıları mıknatıslarınızı yerine sabitleyecek, kaymalarını engelleyecek, motor gürültüsünü azaltacak, tasarımınıza verimlilik ve üretiminize karlılık kazandıracaktır.

Stator Malzemeleri
Statorların iç kısımları günümüzde çinko, toz kaplama ve pas önleyiciler gibi korozyona dayanıklı malzemelerle kaplanmaktadır. Bu kaplamalar statorun ömrünü uzatmakla birlikte, iyi analiz edilmedikleri taktirde yapışma kuvvetini azaltıp, motorun topyekün performansını olumsuz şekilde etkileyebilirler. 

Çinko kaplama kullanılıyorsa, Cyabond® mühendisleri ve kimyacıları çinko tabakasının kalınlığını ve yapışmaya uygunluk özelliklerini analiz ederler. Eğer çinko kaplama iyi analiz edilmezse, yapıştırıcının çinkonun kalınlığına ve özelliklerine uygun formüle edilmemesinden dolayı kötü bir yapışma elde edilir. Nihai yapışma kuvveti çoğunlukla çinko kaplamaya yapışabilme özelliğine bağlı olduğu için, Cyabond® elektrik motor yapıştırıcıları, birçok sıradan ürünün aksine çinkoya direnç göstermezler, çinko ile reaksiyona girerek yapışma kuvvetini arttırırlar.

Korozyon önleyici toz kaplama, yapışma yönünden çinko kaplama ile aynı zorluklara sahiptir. Toz kaplama tabakasının kalınlığı ve yapışma özellikleri farklılık gösterir, ve eğer iyi analiz ve test edilmezse, yapıştırıcının kuvveti toz kaplamanın zemini oluşturan metale yapışma kuvvetiyle sınırlı kalır. Cyabond® motor yapıştırıcısı geliştirme uzmanları, uygulamanızı incelerler, ve sizin performans gereklerinizi karşılayacak formülasyonlar önerirler. 

Korozyona karşı kullanılan pas önleyiciler bir tabaka oluştururlar. Bu tabaka, elektrik motor yapıştırıcılarına karşı çok dirençlidir, ve solvent ile pahalı bir temizleme işlemi veya uygulanmadan önce zaman gerektiren maskeleme işlemi gerektirebilir. Cyabond® elektrik motor yapıştırıcıları, pas önleyici tabakası bulunan yüzeylere çok kuvvetli şekilde yapışırlar. Bırakın Cyabond® proses mühendisleri ve kimyacıları motor parçalarınızın yüzey işleme opsiyonlarını, maliyet-kar faktörlerini, ve üretim hızı beklentilerinizi değerlendirerek, en etkin yüzey işleme ve yapıştırma kombinasyonunu belirlesinler.

Rotor Malzemeleri
Diğer birçok motor parçası gibi, rotorlar da yapıştırma öncesi üretim prosesinden gelen yağ ve diğer kirlerle kaplıdır. Çok-yüzeyli yapıştırma ve değişken viskozite gereksinimi gibi rotorlara has faktörler nedeniyle, kontrol edilebilen ve temiz bir yüzey sağlanması önemlidir. 

Cyabond® motor yapıştırıcısı geliştirme ekibi, motor parçalarınızın yapıştırma öncesi durumunu, ve motor montaj prosesi tasarımınızı değerlendirerek, rotor yüzeyini yapıştırmaya en etkin şekilde hazırlayacak adımları belirleyeceklerdir. Bu değerlendirmeler esnasında, laminasyonlar, şaft ve mıknatıslar gibi tüm rotor yüzeylerinde en kuvvetli yapışmayı sağlayacak yapıştırıcı formülasyonları geliştirilecektir. Cyabond®’ un kapsamlı ön-üretim testleri, maliyet-kar analizi, ve üretim otomasyonu modellemesi, motor tasarımınızın müşterinizin performans beklentilerini aşacağınının garantisidir.

 Genel Bakış
 Tıbbi Cihazlar
 Motors
 Isı Eşanjörleri
 Aydınlatma
 © 2002, Analiz Corp.

 742