Cyabond®

İletişim

Ürünler Servisler Uygulamalar Teknik Bilgi Kalite Haberler Broşür ve Katalog Ana Sayfa

Ürününüzde kullanılan yapıştırıcıdan optimum verim alabilmek için, doğru ek yeri tasarımı esastır. Cyabond®’un yapıştırıcı formülasyonları ve ek yeri tasarımı konularındaki bilgi ve tecrübesi, yapıştırma prosesinin üretiminize, ve nihai ürün kalitenize olumlu katkısının garantisidir.

Farklı Birleştirme Yöntemleri, Farklı Ek Yeri Tasarımları Gerektirir
Yüklerin ek yerine uygulanış şekline bağlı olarak, ek yeri tasarımı yapıştırıcı performansı üzerinde son derece etkili olabilir. Genellikle, yapıştırıcılar sıkıştırma türü yükler altında en iyi performansı sağlarlar. Kesme ve soyulma yükleri ek yerinin gücünü zamanla azaltabilir. Bu nedenle, yapıştırıcı ile birleştirilen ek yeri tasarımında, kaynak, perçin, civata ve diğer mekanik yöntemlerle birleştirilen ek yerlerine göre farklı kurallar uygulanır.

Cyabond®, ek yeri tasarımınızın başarısı için gerekli uzmanlığı size sağlar. Yapıştırıcı mühendislerimiz ve kimyacılarımız, ek yeri tasarımı ve yapıştırıcı seçimi ile ilgili tüm konularda tavsiyelerde bulunabilirler.

Uyumluluk ve Yapıştırıcı Etkinliği
Yapıştırıcılar genellikle bir çok malzeme ve yüzeyle uyumlu olmakla beraber, belirli bir malzeme veya kullanım şartı uyumsuzluk nedeni olabilir. Uyumsuzluk örneği olarak, bazı plastik malzemelerin anaerobik yapıştırıcılar ile temas ettiğinde ortaya çıkan gerilim çatlamaları gösterilebilir.

Ayrıca farklı malzemeler, yapıştırmaya yatkınlık yönünden farklı özelliklere sahip olabilirler. Bazıları kolayca yapışırken, diğerlerini yapıştırmak son derece zor olabilir. Cyabond® uygulama mühendisleri ve ürün geliştirme ekibi, konsept ve tasarım aşamasından itibaren sizinle birlikte çalışarak yapıştırıcı/yüzey uyumluluğunu sağlamanızda yardımcı olurlar.

 Genel Bakış
 Güvenlik ve Çevre Hiz.
 Ek Yeri Tasarımı
 Teknik Servis
 Dozajlama ve Montaj
 Müşteri Hizmetleri
 © 2002, Analiz Corp.

 460