Cyabond®

İletişim

Ürünler Servisler Uygulamalar Teknik Bilgi Kalite Haberler Broşür ve Katalog Ana Sayfa

Yapıştırıcının Doğru Depolanması Daha Yüksek Kâr Demektir

Tavsiye edilen yapıştırıcı depolama ve raf ömrü şartlarına uyarak, uygulamanızdaki yapıştırıcı sarfiyatınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Yapıştırıcılar farklı kimyasal esaslara sahip oldukları için, ürün bazında depolama şartları belirlenmiştir. Uygulamanız için yapıştırıcı seçmeden önce bu tavsiyeler gözden geçirilmeli ve mümkün olduğunca uyulmalıdır. Her bir yapıştırıcı için verilen raf ömrü, bu ürünle ilgili kontrollu şartlar altındaki tecrübelerimize dayanmaktadır. Yapıştırıcıların, tavsiye ettiğimiz şartlarda depolandıkları taktirde, verilen raf ömrü boyunca performanslarını sürdüreceklerinden eminiz. Ancak, yapıştırıcı tavsiye edilen şartlarda depolanmamışsa, performansının ne olacağını bilemeyiz.

Yapıştırıcının Raf Ömrü

Bir ürünün raf ömrü, özelliklerinde belirgin bir değişme olmaksızın, belirtilen şartlar altında depolanabileceği süredir. Her bir yapıştırıcı grubunun, kendine has şartlar altında depolanması tavsiye edilir. Birçok yapıştırıcı aşırı sıcaklıktan, bazıları ışık ve nemden etkilenir.

Genel olarak, Cyabond® her bir yapıştırıcı tipinin aşağıda belirtilen şartlarda depolanmasını tavsiye eder. Belirli bir ürünle ilgili bilgi almak için lütfen ürüne ait Teknik Bilgi Formuna bakınız.

Yapıştırıcının Depolanması 

· Anaerobik’ ler
5 – 25 °C arasında depolanmak kaydıyla raf ömrü 12 aydır.
· Cyanoacrylate’ lar
10 – 22 °C arasında depolanmak kaydıyla raf ömrü 12 aydır. Cyanoacrylate yapıştırıcılar kuru ortamlarda depolanmalıdır. Genel olarak orijinal ambalaj neme karşı yeterli koruma sağlar, ancak depolama yeri seçilirken nemli bir ortam olmamasına dikkat edilmelidir. Cyanoacrylate’ ların soğutucuda saklanması (5 – 7 °C) raf ömrünü uzatır ve tavsiye edilir. Bu durumda, kullanmadan önce yapıştırıcının oda sıcaklığına gelmesi beklenmelidir.
· UV ile Kürleşen Yapıştırıcılar
5 – 25 °C arasında depolanmak kaydıyla raf ömrü 6 aydır. UV ile kürleşen yapıştırıcılar ışığa en az maruz kalacak şekilde depolanmalıdır. Genel olarak orijinal ambalaj ışığa karşı yeterli koruma sağlar, ancak depolama yeri seçilirken fazla ışık almamasına dikkat edilmelidir.

 Genel Bakış
 Yüzey Hazırlığı
 Sıcaklık Etkisi
 Raf Ömrü ve Depolama
 Sözlük
 MGBF & TBF
 © 2002, Analiz Corp.

 581